Allegro niemieckie – jest coś takiego ?

Allegro niemieckie – jest coś takiego ?
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 4,25 z 5)
Loading...

Po cichutku bez wrzawy i fajerwerków nasze „rodzime” allegro wybrało się na saksy. Nikomu nic nie mówiąc, południowoafrykański koncern medialny Naspers trzymając wszystko w ścisłej tajemnicy pojawił się w Niemczech: allegro.de Od pierwszego czerwca bieżącego roku nasi niemieccy sąsiedzi mogą zakosztować zakupów które my znamy od dawna. Allegro niemieckie zachęca nas swojsko brzmiącym „Finde alles, was du suchst” [znajdź wszystko czego szukasz] tylko jak na razie nie ma czego szukać. Czyżby podobna strategia jak była na początku startującego serwisu idealo ?

Allegro niemieckie ładne i czytelne ?

Pierwszą zasadniczą różnicą rzucająca się natychmiast w oczy, odróżniającą allegro niemieckie od polskiego są zdjęcia. Czyli to o czym możemy przeczytać tutaj: Allegro ma być ładne i czytelne. Żadnych znaków wodnych, żadnych ramek, opisów czyste zdjęcie produktu, moim zdaniem na plus.

allegro-niemcy

Allegro niemieckie świeci pustkami, chociaż oferty prezentują naprawdę wielcy jak np. cyfrowe.pl nick: EyeDreaming czy też Komputronik nick: Komputronik_GmbH. Produkty opisane są wręcz ascetycznie, zdjęcia mają mówić wszystko, parafrazując niemiecką metaforę „Ein Bild sagt mehr als tausend Worte” [Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów]. Jako ciekawostka, przy produktach podawany jest kraj pochodzenia: Herstellungsland np. China, co może być znaczące dla świadomych Klientów. Allegro niemieckie to swojego rodzaju podróż w przyszłość, uchylająca rąbka tajemnicy jak będzie wyglądało polskie allegro za kilka lat. Naspers kreuje rzeczywistość globalnego e-commerce, czy się to nam podoba czy nie.

Nie dokonałem zakupu kontrolnego więc nie mogę nic powiedzieć na temat funkcjonalności. Czy allegro niemieckie będzie sukcesem ? Czy uda mu się wpasować w niemiecki rynek e-commerce mając u boku takich zawodników jak amazon czy ebay ? Na pewno będę śledził z wypiekami na twarzy historię niemieckiego allegro a Wy będziecie mogli tutaj przeczytać kolejne moje spostrzeżenia na ten temat.

niemiecki blognapisz

Dodaj komentarz