Chcesz mieć auto błyszczące jak z salonu? Zobacz jakie akcesoria mogą Ci się przydać

Samochód, wyjeżdżając z salonu, zwykle wygląda nienagannie. Jego lakier błyszczy się do tego stopnia, że jesteśmy w stanie się w nim przejrzeć. Z czasem jednak efekt ten stopniowo się zmniejsza, aby w końcu lakier stał się całkiem matowy. Jakie akcesoria pomogą utrzymać błysk lakieru samochodowego?

Akcesoria do mycia auta – jakie wybrać?

Jeśli chcemy, aby nasze auto pięknie lśniło i wyglądało tak, jakby dopiero co wyjechało z salonu, warto zainteresować się nie tylko samym procesem polerowania lakieru, ale również akcesoriami do mycia naszego samochodu. Dokładnie oczyszczenie auta ma bowiem ogromne znaczenie dla późniejszego etapu polerowania lakieru. Żadne starania nie pomogą, jeśli nasze auto będzie zwyczajnie brudne. Dlatego należy przyjrzeć się temu, czym i jak myjemy samochód. Podstawową kwestią jest dobór odpowiedniego narzędzia, którym będziemy czyścić auto. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w myjkę ciśnieniową. Dzięki strumieniowi wody pod dużym ciśnieniem będziemy w stanie usunąć nawet najtrudniejsze, zaschnięte zabrudzenia. Jeśli nie chcemy kupować tak profesjonalnego sprzętu, musimy zwrócić uwagę na to, jakiej jakości jest nasza gąbka do mycia auta. Najlepiej, gdyby była ona wykonana z mikrofibry. Tego typu gąbki nie rysują bowiem karoserii, a to przekłada się na późniejszy wygląd naszego auta. Pamiętajmy także o technice mycia samochodu gąbką – zaczynajmy od dachu, schodząc coraz niżej, do najbardziej zabrudzonych powierzchni. Płuczmy także często gąbkę, aby piach nie rysował naszego lakieru.

Wosk samochodowy czy pasta – co wybrać?

Gdy nasze auto jest już starannie wyczyszczone, możemy przejść do etapu polerowania lakieru. To od tego procesu w dużej mierze zależy, jak końcowo będzie prezentować się nasze auto. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele akcesoriów samochodowych, które w założeniu mają doprowadzić lakier na naszym pojeździe do idealnego stanu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zdecydowanie się na profesjonalny wosk samochodowy. Twarde woski są bardzo skuteczne, ponieważ sprawiają, że lakier idealnie się prezentuje, a ponadto pozostawiają na nadwoziu powłokę, która utrzymuje się nawet do kilku tygodni i chroni naszą karoserię przed uszkodzeniami. Twardy wosk samochodowy jednak jest znacznie trudniejszy do nakładania niż na przykład pasta, dzięki której również uzyskamy ciekawy efekt wizualny, natomiast jej użycie nie będzie już tak pracochłonne. Dzięki temu zaoszczędzimy też sporo czasu.

 

Post Author: