Content Marketing

Content Marketing
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zakładając bloga którego właśnie czytasz, wiedziałem czym jest Content Marketing ale nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo jest ważny. Wielu traktuje tę anglojęzyczną zbitkę jako Buzzword czyli nowomowę konieczną do podniesienia rangi, swojego produktu, usługi.

Treść, a nie tekst głupcze !

Czym dla mnie jest Content Marketing ? Pozwólcie że opowiem Wam historię… kiedyś był nam potrzebny tekst po niemiecku, jeden z moich kolegów wpadł na pomysł… no dobra, ja wpadłem na pomysł żeby szybko zlecić napisanie tekstu „świeżakowi”. W myśl zasady, tanio szybko i przyjemnie. Klika tekstów postanowiłem napisać samodzielnie. Jakież było moje zdziwienie kiedy porównałem obydwa teksty. Niby nic, tekst zawierający 500 słów, kilka akapitów. Teksty pod względem wizualnym identyczne, więc w czym problem ? Diabeł tkwi w szczegółach i tak samo było w tym przypadku. Jak sama nazwa mówi Content Marketing a nie tekst marketing. Czyli wartość słów jaką niesie tekst. Parafrazując klasyka, znamy cenę wszystkiego nie znając wartości niczego. Ucząc się czym jest Content Marketing, czytając poradniki, teksty na onlinemarketing.de wybrałem swój pakiet, ułożyłem własny dekalog którego będę się trzymał pisząc tego bloga.

Content Marketing grafikaInfografika

Nie bez powodu kwiaty, zabawki dla dzieci, pyszne obiady mojej żony są kolorowe. Co do obiadów – zostało udowodnione że „jemy” również oczami. Nasz gatunek wyczulony jest na kolory i barwy. Praw fizyki Pan nie zmienisz, nie bądź Pan głąb. Tym samym prawom podlegają zakupy online. Zaczynam zdawać sobie sprawę, jak ważna jest infografika, zazwyczaj przygotowuję coś w Excelu, później doprawiam Photoshop’em. Są strony które wielu poleca np. piktochart.com, easel.ly czy infogr.am. Osobiście wybieram serwis canva.com jakoś najbardziej przypadł mi do gustu. Należy pamiętać również o memach jako grafice, są one przecież solą internetu. A skąd brać zdjęcia ? Oczywiście można robić samemu, najwygodniejszym jednak rozwiązaniem jest tzw. stock. Strony gdzie można pobrać darmowe zdjęcia do użytku prywatnego. Ja korzystam ze strony freeimages.com oraz creattor.com. Jeżeli znasz inne które możesz polecić, napisz w komentarzu.

Content MarketingVideo

Pewnie zauważyliście że wiele moich wpisów zaczynam również filmami z YouTube’a. Wytłumaczeniem niech będzie nawiązanie do niemieckiego przysłowia: Ein Bild sagt mehr als tausend Worte czyli jeden obraz jest w stanie wyrazić więcej, niż tysiąc słów.

Content Marketing recenzjeRecenzje książek

Lubisz czytać ? Więc, nie wzbraniaj się przed recenzowaniem przeczytanych książek, to moim zdaniem jest również Conetnt Marketing. Ważne żeby Twoja opinia wyrażała Ciebie, Twój punkt widzenia. Apogeum osiągniesz będąc opiniotwórczym. Po dokończeniu poniższej lektury, obiecuję zdać relację.<