Jaki ręcznik dla dziecka wybrać?

W pielęgnacji skóry noworodka ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków, które myją i nawilżają. Delikatna, wrażliwa skóra noworodka i dziecka może ulec podrażnieniom nie tylko poprzez niewłaściwie dobrany kosmetyk, ale i ręcznik. Wybierając ręcznik dla dziecka warto sugerować się najwyższej jakości, naturalnym materiałem, spełniającym wymogi produktów, przeznaczonych do kontaktu ze skórą dzieci i niemowląt.

Praktyczny ręcznik kąpielowy

Delikatne ciało dziecka nie powinno być osuszane poprzez pocieranie ręcznikiem. Po kąpieli noworodka i niemowlęcia najlepiej delikatnie przykładać ręcznik do skóry, aby tkanina wchłonęła wilgoć, nie pozostawiając podrażnień. Najwyższej jakości ręcznik to nie tylko naszywka z piękną aplikacją. Chłonny ręcznik frotte powinien być miękki i nie powodować alergii u najmłodszych. Praktyczny ręcznik z kapturkiem to znakomite rozwiązanie w przypadku dzieci najmłodszych i w wieku przedszkolnym. Po kąpieli można dziecko okryć, a kapturek założony na głowę malca ochroni przed przeziębieniem. Warto dobrać ręcznik o wymiarach, pozwalających owinąć nim dziecko.

Duży ręcznik z kapturkiem

Gruby ręcznik z miękkiej tkaniny frotte zapewni doskonałą wchłanialność, a kapturek znakomicie sprawdzi się, gdy włosy dziecka wymagają dłuższego osuszania. Praktyczny ręcznik z kapturkiem wielkości ręcznika kąpielowego można zabrać na pływalnię lub na wyjazd z dzieckiem. Dzięki okryciu głowy po kąpieli unikniemy przeziębienia oraz zapewnimy dziecku komfort osuszania głowy. Przy wyborze ręcznika z kapturkiem warto kierować się jakością, gwarantowaną przez uznanych producentów akcesoriów dla dzieci i niemowląt. Atesty, które posiadają produkty pozwalają cieszyć się bezpieczeństwem stosowania oraz pewnością najwyższej jakości. Ręczniki dla dzieci dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, spośród których można dobrać kolor, który nie powiela się z odcieniem ręcznika, stosowanego przez innego członka rodziny. Zachowamy wtedy higienę podczas pielęgnacji najmłodszego domownika.

 

Post Author: