Niezbędnik animatora, czyli pomysły na zabawy dla dzieci

Podobno dzieci i ryby głosu nie mają, a jednak jeśli porządnie się znudzą, na pewno nas o tym poinformują… Nie przebierając w słowach! Dlatego złotą zasadą w pracy każdego animatora jest różnorodność i niedopuszczanie do ani chwili nudy!

Złote zasady dobrej animacji

Choć pomysły na zabawy są bardzo ważne, najważniejsza jest osoba samego animatora. Musi to być osoba ekstrawertyczna, o wesołym usposobieniu i świetnym podejściu do dzieci. Wskazana nutka szaleństwa! Stety lub niestety, osobowości nie da się sfałszować i osoby ciche lub nieśmiałe nie tylko będą się w takiej pracy męczyć, ale prawdopodobnie również nie będą jej wykonywać należycie… Odpowiednia osobowość i entuzjazm to klucz do podbicia dziecięcych serc, jednak w  całym tym szaleństwie nie można zapomnieć o bezpieczeństwie! Animator powinien być osobą odpowiedzialną i rozsądna, potrafiącą zachować zimną krew w trudnych sytuacjach.

Na animacje dla dzieci pomysły się nie kończą

Niezależnie jak porywająca byłaby osoba samego animatora, sam zapał nie wystarczy. Żeby zorganizować dzieciom czas potrzebne są dobre pomysły! Na szczęście jeśli chodzi o animacje dla dzieci pomysły łatwo można znaleźć choćby w Internecie. Poniżej kila propozycji:

– zabawy wodne: zabawy w wodzie to prawdziwe szaleństwo! Nawet jeśli nie dysponujemy basenem nic nie szkodzi: możemy na przykład zorganizować wyścigi w wodą na łyżce lub przenoszenie wody z miski do miski przy użyciu gąbki. Nutka rywalizacji w połączeniu z wodą sprawi, że dzieciaki oszaleją!

– poszukiwania skarbu: w ogrodzie lub klasie ukrywamy karteczki z zagadkami. Każda z nich prowadzi do kolejnej. Może zawierać łamigłówkę lub rebus z informacją gdzie szukać kolejnej wskazówki. Na końcu ukrywamy skrzynię z drobnymi upominkami lub słodyczami – skarb musi być!

– zabawy plastyczne: po wielogodzinnym szaleństwie zarówno dzieci jak i animator mogą potrzebować chwili wytchnienia. Odpoczynek nie oznacza jednak nudy. Zadbajmy o interesujące materiały, jak na przykład glinę lub piasek kinetyczny, a dzieci na pewno nie będą narzekać!

 

Post Author: