Pochyl się sztuko

Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Z pokolenia na pokolenie sączą się nihilistyczne opowieści o zepsuciu młodzieży. Żaden „dziadek” dobrego słowa o żadnym młokosie nie powie. Był Big Brother jest Warsaw Shore równia pochyła? Kultura wyższa chwyta się brzytwy i zagaduje potencjalnego Klienta, bo przecież nie odbiorcę, mrugając okiem z komina.

Pochyl się sztuko

Kiedyś mistrz Kapuściński dziś media worker, influencer. Rozmowy toczone za pomocą smartphone’ów, ekrany laptopów sztampowe rozmowy o niczym, miałkość każdej dziedziny życia. Do kultury wyższej nie dorosłem, więc nie będę pierwszym, który rzuca kamień. Teatr dla mnie jest ważny, oczyszczam duszę przeżywając katharsis celebrując każdy monolog, gest, wszystko co dzieje się na scenie. Zabieg higieniczny pozwalający utrzymać w formie równowagę psychiczną. To kształtuje moją osobowość na długo we mnie zostaje. Mierzi mnie załączone video mrugającego okiem Rafała Maćkowiaka jak z reklamy „bezalkoholowego piwa”. Czy wszyscy czytający Kominka przybędą tłumnie na spektakl? Załóżmy że tak się stanie i co kupią bilet? Jak i tak wszystkie sprzedają się na pniu! Nie wiem po co ten zabieg a skoro nie wiadomo po co to… pochyl się sztuko, oto badanie niewidzialną ręką rynku…

A może to badanie jest potrzebne, może uzdrawia i pomoże wykryć choróbsko toczące nasze społeczeństwo ? Może pozwoli wykształcić w młodych ludziach odruch uczestniczenia w czymś ważnym, może zachęci do zainteresowania się teatrem. Teatr to nie spęd szkolny na Fredrę i wypad do Mac’a. To, co nas nakręca to uczucia, hejt, love ważne żeby czuć i tego właśnie nauczył mnie teatr. Video spełnia swoją rolę gdyby nie ono, nie byłoby tego tekstu. Dziękuję TR Warszawa, dziękuję Panie Rafale!

Byłem, widziałem, odczułem: Oczyszczeni *Sarah Kane

niemiecki blognapisz

Dodaj komentarz