Praca w winnicy w Niemczech

Praca w winnicy w Niemczech
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Jeżeli Twój budżet jest nadszarpnięty, praca nie przynosi oczekiwanej satysfakcji finansowej i myślisz o poprawieniu swojego budżetu, to praca w winnicy w Niemczech jest właśnie dla Ciebie. Z własnego doświadczenia wiem jak znaleźć taką pracę i jak sobie w niej radzić. Ten tekst to swego rodzaju poradnik, poszerzony o listę adresów winnic w Niemczech, opisujący czym jest i jak wygląda praca w winnicy w Niemczech.

Telepraca w Niemczech o której pisałem jakiś czas temu, nie jest oczywiście tym samym co praca w winnicy w Niemczech. To ciężka fizyczna praca, może lżejsza niż pisanie tekstów po niemiecku 😉 dla osób które zdecydowane są zarobić trochę pieniędzy. Wynagrodzenie jest różne zależy od winnicy.

Praca niemcy

Praca w winnicy w Niemczech od czego zacząć ?

Pewnie większość z Was słyszała/czytała że sezon pracy w winnicy w Niemczech zaczyna się od połowu października i są to zbiory winogron które określane są ciężką harówką. Jeżeli ktoś zamierza jechać na zbiory winogron owszem, będzie wykonywał ciężką pracę w niesprzyjających warunkach. Innym rozwiązaniem jest podjęcie pracy w winnicy w Niemczech na początku lipca, gdzie wykonywane są prace pielęgnacyjne krzewów. Osobiście nie polecam dużych winnic są to molochy gdzie wynagrodzenie jest stosunkowo małe a praca ciężka i niewdzięczna.

Jak znaleźć pracę w winnicy w Niemczech ?

Odradzam wszelkiej maści pośredników, spróbujmy samemu. W dobie internetu nie będzie to takie trudne, a i z językiem niemieckim nie będzie większych problemów. Ile odmian wina tyle regionów winiarskich Moim zdaniem zagłębiem winiarskim w Niemczech jest cały region Mozeli. Swoistą mekką przed wieloma laty była miejscowość Tritttenheim gdzie wielu Polaków zaczynało przygodę z pracą w winnicy.

Praca w winnicy w niemczech trittenheim

Pierwszym miejscem od którego należy zacząć są gazety, ale oczywiście nie ogólnokrajowe tylko regionalne. Dobrym adresem jest zypresse.com zbiór ogłoszeń z rejonu Fryburga lub gazeta regionalna Badische Zeitung Najprostszym ale również bardzo skutecznym sposobem jest wyszukanie w google.de takich haseł jak: weingut, weinbau wtedy wystarczy przejrzeć dosyć dokładnie wyniki wyszukiwania i wybrać jedną z niedużych winnic rodzinnych. Poniżej mapa regionu Niemiec gdzie winnice bardzo chętnie zatrudniają Polaków, pracownik jak również pracodawca są zadowoleni z owocnej współpracy.

Jeżeli udało Ci się znaleźć winnicę, i w Twojej głowie pojawia się pytanie: A co jak nie znam języka niemieckiego ? Dawniej trzeba było dzwonić zapytać czy ogłoszenie jest aktualne, teraz wystarczy że napiszesz maila z zapytaniem którego tekst możesz skopiować poniżej:

Kliknij poniżej „lubię to”, żeby zobaczyć ukrytą treść!

Sehr geehrte Damen und Herren,mein Name ist xxx ich bin xx Jahre alt und wohne in Polen. Mit dieses Schrieben möchte ich Sie fragen ob ich bei Ihnen als Saisonarbeiter beschäftigt sein kann. Ich bin fleißig und zuverlässig lerne auch sehr schnell und möchte Sie sichern, dass Sie mit meiner Arbeit zufrieden werden. Ich werde mich freuen wenn Sie mir auf mein Schreiben antworten.Mit freundlichen Grüßen !