SEO po niemiecku: jak pisać dobre teksty

Wyświetleń: 1 311
SEO po niemiecku: jak pisać dobre teksty

W zamierzchłych czasach pisaniem tekstów zajmował się skryba. Na garbowanej skórze lub innym pergaminie kaligrafował najistotniejsze wydarzenia swoich czasów. W czasach kiedy piśmiennictwo należało do rzadkości, skryba był sowicie opłacany przez swoich zleceniodawców. A jak jest dzisiaj ? Czy miejsce dawnego skryby zastąpił dzisiejszy copywriter ?

Dzisiejszy skryba: bloger, copywriter walczy na teksty. Jak w każdej dziedzinie są wygrani i przegrani, którzy fechtują piórem lepiej lub gorzej. W przeciwieństwie do minionych czasów, dzisiaj profesjonalne teksty SEO po niemiecku opłacane są Waszą atencją, share’ami, like’ami i twitt’ami. Dopiero później naturalnym krokiem jaki następuje jest gratyfikacja finansowa. W dobrym tekście chodzi o treść, pisałem o tym tłumacząc czym jest dla mnie Content Marketing !

Kochać to znaczy wybaczać, nauczył mnie tego język niemiecki. Jak wszystkim wiadomo mamy niemieckie słowo allgemeinbildende Oberschule określające ogólniak, natomiast SEO po niemiecku nazwane zostało Suchmaschinenoptimierung. Wiem, dla nas to słowo może być nie do przełknięcia, ale przynajmniej Niemcy mają swoją nazwę i nie używają anglicyzmów jak my.

SEO po niemieckuPisz o tym co lubisz

Wybieraj tematy które lubisz, czyli na których się znasz. Teksty SEO po niemiecku są wymagające, już podczas doboru tematyki może się nam powinąć noga. Nikt nie napisze dobrego tekstu na temat który mu najzwyczajniej w Świecie „nie leży”. Niby prawda że wszystko co piękne rodzi się w bólach ale nie w przypadku tekstów SEO po niemiecku. Cytując Konfucjusza: Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować.

SEO po niemieckuZwolnij

Nie spiesz się ! Wiem, komfort posiadania czasu mają dzisiaj nieliczni. Eile mit Weile (śpiesz się powoli) – to ważne. Nie chodzi o leniuchowanie i odkładanie terminu z dnia na dzień. Chodzi o to żeby tekst SEO po niemiecku miał ręce i nogi. Ktoś kto zna się na rzeczy doceni fakt że nie będziesz się spieszył. Chodzi o jakość a nie o ilość.

SEO po niemieckuUcz się od najlepszych

Swoistym synonimem zgrabnych tekstów SEO po niemiecku jest dla mnie Gerald Steffens który na swoim blogu suchmaschinen-optimierung-seo.info wtajemnicza wszystkich chętnych, pisząc o tym co ważne w sposób lekki i przystępny nawet dla początkujących SEO nija.

SEO po niemieckuOdpuść kiedy trzeba

Jeżeli znasz swoją wartość, jesteś pewien swoich umiejętności a ktoś proponuje Ci śmieszne pieniądze po prostu odpuść. Kiedy się zgodzisz będziesz pisał tekst dla kasy, a nie o to chodzi. Pieniądze są tylko dodatkiem, formą odcinania kuponów od słusznej koncepcji. Jeżeli to zrozumiesz każdy będzie chciał zlecać pisanie tekstów po niemiecku u Ciebie, i tego właśnie Ci życzę.


niemiecki blog napisz