Skuteczna tlenoterapia

Niebezpieczne zjawisko niedotlenienia organizmu może być stanem zagrażającym nie tylko ogólnemu zdrowiu, ale i życiu pacjenta. Z dolegliwościami tego typu borykają się chorzy i chore przechodzące poważne dysfunkcje układu oddechowego. Pobocznie przy powstrzymywaniu podobnych stanów wprowadza się terapię tlenem. Zaleceniem do zastosowania najprawdopodobniej będą: przewlekła POChP, rozstrzenie oskrzeli, idiopatyczne włóknienie płuc, mukowiscydoza czy też BPD. Kiedy zajdzie potrzeba zastosowania domowej tlenoterapii, może przydać się nam specjalny sprzęt – na szczęście jest w czym wybierać.

Koncentrator tlenu jest specjalistycznym urządzeniem, które doskonale sprawdza się w czasie wykorzystywania zarówno w domu, jak i w warunkach szpitalnych. Praca koncentratora opiera się na pobieraniu powietrza z najbliższego otoczenia. Polega na sprężeniu powietrza i umożliwieniu oddzielenia tlenu od azotu. Ostatni wypada znowu do otoczenia, tlen natomiast zużywany jest przez użytkownika który wówczas poprzez swoją maseczkę czerpie tlen o stężeniu 91-95%. Urządzenie, podnosząc stężenie tlenu w pęcherzykach płucnych, pozwala zapobiegać między innymi kwasicy, będącej nieprzyjemną pochodną niedotlenienia.

Konieczność zainicjowania tlenoterapii można osądzić zwykle po zaobserwowaniu u pacjenta paru typowych oznak schorzenia. Wśród nich notuje się problemy ze spaniem, nieproporcjonalne znużenie i stałe uczucie ogólnego braku energii. Mogą wystąpić także osłabienie umysłowe oraz zauważalnie wyższa zachorowalność.

Z powodu regularnego używania koncentratora tlenu w trakcie tlenoterapii, nie powinieneś decydować się na przypadkowy model. Najrozważniej, aby do rąk pacjentów docierały narzędzia wygodne, dosyć niewiele ważące, nieduże oraz niesprawiające problemów przy przenoszeniu. Tym, na czym powinno nam zależeć, są ekonomiczność, niegłośna praca, a dodatkowo prosta obsługa czy czynności związane z ciągłą pielęgnacją sprzętu.

Post Author: