Telepraca w Niemczech

Wyświetleń: 1 742
Telepraca w Niemczech

Nie ma pracy ! Wszędobylski kryzys, praca po znajomości !? Oh Come on ! Jestem żywym przykładem na to że można inaczej, bez wujka w radzie nadzorczej, koneksji i znajomości. Ale od początku … wie macht man das ? Wszystko zaczęło się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych kiedy bardzo opłacalne były wyjazdy do Niemiec na tzw. „saksy”. W dobie internetu, i dzisiejszych możliwości nie jesteśmy ograniczeni do pracy we własnym kraju, pewnie, możemy emigrować, ale jest jeszcze inna możliwość, telepraca… właśnie telepraca w Niemczech.


Można nie lubić tego kraju, Niemców, mentalności Ordnung muss sein i ich piwa, nie… tego akurat nie da się nie lubić ! Z jednym trzeba się zgodzić to kraj z bardzo stabilną gospodarką inwestujący w nowe technologie. Pamiętacie szeroko zakrojoną w Polsce akcję emigracji informatyków do Niemiec ? Niektórzy postawili wszystko na jedną kartę, spakowali walizki i pojechali podbijać niemiecki rynek pracy. Teraz niekoniecznie trzeba zostawiać rodzinę i zaczynać wszystko od nowa. Można żyć w Polsce i skorzystać z tego co oferuje nam telepraca w Niemczech.

Czym jest właściwie telepraca w Niemczech ?

Uwaga spoiler, zdradzam sekret… nie polega na klikaniu reklam, ani oglądaniu kotów na YT. Telepraca w Niemczech jest odpowiednikiem pracy wykonywanej w biurze poza jej siedzibą, to chyba najprostsza definicja. Niedawno udało mi się znaleźć wyżej zamieszczony film obrazujący pojęcie telepracy. Jest kwintesencją definicji telepracy, „sprzedanym” w bardzo ładnym opakowaniu. Oczywiście są minusy i nie jest to tylko i wyłącznie zabawa, to praca, którą trzeba wykonać dobrze.

telepraca-w-niemczech

Szukajcie a znajdziecie!

Poszukajmy więc ofert telepracy. Nie będę podawał stron typu jobpilot.de, monster.de czy jobscout24.de te zna każdy i prawdopodobnie będzie tutaj ofert jak na lekarstwo. Telepraca w Niemczech, to wciąż nowość i niektórzy pracodawcy nie są do tego przystosowani. Mamy do wyboru bardzo duże koncerny lub małe i średnie firmy. Duże firmy, ponieważ w walce o dobrego pracownika zgodzą się na wiele, małe firmy ze względów ograniczenia kosztów. Proponuję zacząć od małych i średnich firm. Poszukiwania zaczynamy oczywiście od niemieckojęzycznej strony google.de wpisując dwa magiczne słowa które otwierają drzwi do wymarzonej telepracy u niemieckiego pracodawcy: Außendienstmitarbeit, Außendienstmitarbeiter lub home office Z listy wyników najlepiej przejrzeć te z drugiej lub trzeciej strony, możemy znaleźć przykładową ofertę jak tutaj Wtedy najlepiej zadzwonić – jeżeli chcemy zaimponować znajomością języka potencjalnego pracodawcy. Mail’em przesyłamy dokumenty niezbędne w procesie rekrutacyjnym. Innym rozwiązaniem, doskonałym dla początkujących jest telepraca w Niemczech oparta na crowdsourcingu. Jako przykład z czystym sumieniem podaję portal: clickworker.com gdzie zaczynałem swoją przygodę z telepracą.
clickworker praca opinie

Where is the catch?

no jest kilka haczyków i to dość sporych, musisz mieć coś co możesz zaoferować swojemu nowemu pracodawcy. Uważam że nie ma ludzi niezastąpionych i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie wykonywał pracę lepiej, taniej. Atutem telepracy w Niemczech jest fakt że możesz zaoferować swoje usługi w znacznie korzystniejszej cenie niemieckiemu pracodawcy a i tak będziesz zadowolony z wynagrodzenia. Drugą jest sam język niemiecki, pewnie, możesz posługiwać się angielskim, do komunikacji możesz używać translatorów itd. Zwiększasz swoje szanse aby telepraca w Niemczech była Twoją pracą jeżeli płynnie mówisz w języku pracodawcy.

Kim jestem ?

Czasy Komm nach Polen, dein Auto is auch schon da ! zaliczany do słusznie minionych. Polen Witze już nie są tak popularne, Niemcy patrzą na nas z podziwem widząc w nas prawdziwych partnerów. Interesują się naszym krajem, kulturą, i próbują poznać naszą mentalność. Pierwszym krokiem do znalezienia upragnionego zatrudnienia jest odpowiedź na filozoficznie postawione pytanie: kim jestem ? czyli jaką pracę mógłbym wykonywać … zdalnie. Jeżeli znamy języki obce od razu przyjdą nam do głowy tłumaczenia. Pomysł dobry ale wykorzystywany zbyt często a jeżeli na ryku jest czegoś za dużo nie warto w to inwestować. Pytania Kim jestem ? nie zadałem ot tak, to ważne żeby wiedzieć jakie są nasze granice, czego możemy się dodatkowo nauczyć żeby być konkurencyjnym na rynku zdalnej pracy. Możliwości jest mnóstwo ! tyle ile firm, startup’ów, i ludzi oferujących pracę. Możemy np. zdalnie pisać teksty SEO, tak jak na wyżej załączony filmie możemy support’ować Klientów poprzez maila, skype’a. Wierzcie lub nie, przez 3 miesiące pracowałem zdalnie w call-center dla jednego z niemieckich touroperatorów. Jeżeli lubisz nowinki techniczne z wykształcenia jesteś informatykiem to masz o wiele większe szanse na telepracę w Niemczech. Możesz oczywiście programować w zaciszu własnego mieszkania, możesz zajmować się grafiką komputerową masz nieograniczone możliwości i tylko od Ciebie zależy co z tym zrobisz.

Telepraca w Niemczech – więcej pracy fizycznej mniej komputera ?

Wiem że padnie pytanie: Fajnie, a jakbym chciał świadczyć usługi bardziej namacalne ? nie wiem czy to można zaliczyć do telepracy. Mała firma z Niemiec wpadła na pomysł trochę szalony, dziwny, może hipsterski ? Korzystając z serwisu: my-moebelstueck.de możesz zamówić meble. Nic prostszego zwykły sklep online, więc czym różni się od innych ? Tutaj meble robisz sobie sam ! Klient podaje wymiary, projektuje wszystko przy pomocy przemyślanej i prostej w obsłudze aplikacji ten niemiecki pomysł na biznes mógłby sprawdzić się w Polsce ?

Powyższy wpis sponsoruje maksyma: Znajdź pracę, która będzie Twoją pasją a już nigdy nie będziesz musiał pracować !

niemiecki blog napisz