Trusted Shops czy warto ?

Wyświetleń: 6 515
Trusted Shops czy warto ?

Kilka dni temu cały internet huczał, kolejna firma (przemilczmy jej nazwę) oszukała Klientów. Znów tysiące ludzi wpłaciło pieniądze nieuczciwy sprzedawca zgarnął całą pulę i uciekł, teraz szukaj wiatru w polu ! Ile jeszcze będzie takich sytuacji ? Czy my Klienci jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami ? Myślę że tak i to w bardzo prosty sposób. Jaki ? Odpowiedź jest bardzo prosta: Trusted Shops !

W Polsce wciąż większość ludzi robi zakupy poprzez Allegro. Wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie. Program ochrony kupujących, proste i jasne zasady sprzedaży. Ale co ze sklepami, które wyrastają w Polsce jak przysłowiowe grzyby po deszczu ? Rozwiązaniem dla polskiego szeroko pojętego e-commerce jest właśnie Trusted Shops.

Czym jest Trusted Shops ?

Potężna niemiecka firma z Kolonii obrała kurs na polski skrawek „ziemi niczyjej”. Działa prężnie w całej Europie teraz również u nas. Jestem jednym z Klientów i poniżej postaram się odpowiedzieć na pytanie: Trusted Shops czy warto ?

Trusted Shops usługa nie dla wszystkich!

Jeżeli bawisz się internetem masz pomysł i chcesz go realizować za chwilę zmienisz zdanie i zaczniesz robić coś innego, nie zawracaj sobie głowy. Trusted Shops nie jest dla Ciebie ! To potężny system zarządzania opiniami Klientów które w postaci box’a widoczne są na stronie sklepu. Kiedy Klient zaczyna myszkować w naszym sklepie od razu widzi aktualną ocenę jak również wszystkie komentarze naszych Klientów. Kiedy zdecyduje się na zakup zaraz po złożeniu zamówienia może wybrać opcję ochrony kupującego, w przypadku jakichkolwiek zawirować ze strony sklepu Klient nie straci wpłaconych pieniędzy, transakcję ubezpiecza Trusted Shops. Nie każdy lubi ser pleśniowy i nie każdy polubi Trusted Shops. Moim zdaniem jest to wyzwanie dla sprzedającego aby znaleźć się w gronie Klientów Trusted Shops. Na samym początku sprzedający musi spełnić wymagania, ba ponad 70 kryteriów dzięki którym będzie mógł korzystać z systemu. Pierwszym krokiem jest audyt sklepu który nigdy nie kończy się sukcesem, zawsze jest coś do poprawy, znam to z autopsji ! Po skorygowaniu błędów, sklep otrzymuje upragniony certyfikat. Dlaczego to usługa dla wybranych ? Trudsted Shops to przede wszystkim wygoda dla Klienta tutaj właśnie Klient jest najważniejszy ! Sklep ma podporządkować się pod reguły aby zakupy były przyjemnością a nie stresem.

Trusted Shops Opinie

Trudna miłość

Wybór Trusted Shops to trudna miłość. Sporo wymagają od sklepu, nie jest to podejście znane z innych firm certyfikujących, płacisz i masz. Co jakiś czas prowadzony jest audyt całej witryny sklepu, sklep musi dostosować się do wymogów podanych przez Trusted Shops jeżeli tego nie zrobi słono płaci za kolejny audyt aż do skutku ! Czyli w tej sytuacji bardziej chroniony jest Klient niż sklep który wykupił certyfikację.

Dlaczego właśnie Trusted Shops?

Nie oszukujmy się usługa Trusted Shops nie jest tania ! Więc może sobie pozwolić na nie firma która naprawdę poważnie podchodzi do tematu obsługi Klienta. Czym się w ogóle od konkurencji ? Oprócz tego że sprawdzają sklep na tysiąc sposobów, zabezpieczają zakupy Klienta i działają według prostych zasad mają to czego nie ma konkurencja: sprzedają zaufanie ! a im większe zaufanie Klientów tym większy obrót sklepu. Klient który widzi logo Trusted Shops w sklepie internetowym może kupować w ciemno ! Ma pewność że złożone zamówienie będzie w stu procentach zrealizowane według zasady: łatwo, szybko i przyjemnie.

Trusted Shops zaufanie


niemiecki blog napisz