Winobranie w Niemczech – oferty pracy dla Ciebie

Winobranie w Niemczech – oferty pracy dla Ciebie
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (15 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Mój poprzedni wpis na temat pracy w winnicach w Niemczech jest czytany bardzo chętnie. Po lekturze tego tekstu, wielu z Was pisze że winobranie przywodzi Wam na myśl ciężką pracę i kojarzy się głównie z Francją. Od września do października rozpoczyna się winobranie w Niemczech u naszego zachodniego sąsiada. Wybiera się tam tysiące Polaków, aby podreperować swój domowy budżet. Wracają zmęczeni 8-godzinnym trybem pracy, aczkolwiek niejednokrotnie są zadowoleni z zarobków przekraczających ponad tysiąc euro miesięcznie. Taki poziom zysków wciąż nie jest osiągalny w Polsce, w przypadku pracy niewymagającej żadnych kwalifikacji.


Region Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położony w Moguncji w południowo zachodnich Niemczech jest najbogatszy w uprawę winorośli. To ponad 24 tysiące ha ziemi. Na kolejnych miejscach plasują się takie landy, jak: Baden, Mosel Saal Ruwer, Württemberg, Nahe, Franken, Rheingau, Mittelrhein, Saale/Unstrof, Sachsen, Hessische Bergstrasse. Razem to ponad 102 tys. hektarów powierzchni.

Winobranie w Niemczech – charakter pracy

Decydując się na pracę polegającą na zrywie winogron, należy być przygotowanym na niemały wysiłek. Podstawowym problemem jest słońce, które może doskwierać niewprawionym pracownikom. W porównaniu jednak ze śródziemnomorskim klimatem, w Niemczech nie jest tak uciążliwie. Na południu Europy grzeje bowiem znacznie mocniej. Zryw winogron to być może nie najlżejszy sposób zarobkowania w zachodnich landach, aczkolwiek ma także wiele plusów i zalet, dla których warto spróbować. Jednym z takich czynników są piękne widoki, jakie uprzyjemniają pracę.

Realne zyski

Winobranie w Niemczech jest mniej korzystne finansowo, aniżeli we Francji. Powód jest oczywisty. Francuskie wina są znane i lubiane na całym świecie, niemieckie zaś znajdują swoich odbiorców głównie lokalnie, choć także mogą się pochwalić nie lada smakiem. Za godzinę pracy przy winobraniu np. w regionie Rheinhessen, zarabia się ok 5-6 euro. Aby wysiłek bezpośrednio przełożył się na zyski, trzeba zatem spędzić na plantacji kilka godzin. Sezon winobrania trwa zwykle od września do października. Doświadczeni pracownicy nie narzekają na zarobki, z których są wręcz bardzo usatysfakcjonowani. Najgorsze są początki. Pierwsze kilka godzin bywa uciążliwe i zniechęcające. Dopiero po paru dniach zdobywa się pewną wprawę, która przekłada się na zarobek. Ważne jest, aby dobrze przygotować się do pracy, wyposażając się np. w nożyk do cięcia łodyg. Dzięki temu uniknie się odcisków i ran na dłoniach.

Czy warto udać się na winobranie w Niemczech?

Podsumowując, winobranie w Niemczech jest stosunkowo przyjemnym zarobkiem, jeśli zyskamy nieco doświadczenia i wprawy. Wystarczy zaopatrzyć się w legalne pozwolenie o pracę, co nie jest trudne w przypadku sezonowych pracowników. Kilka tysięcy złotych zarobione w przeciągu miesiąca warte jest małego wysiłku i poświęcenia, tym bardziej że taki wyjazd można także potraktować jak swoiste wakacje w nieznanym dotąd regionie turystycznym Niemiec.


niemiecki blognapisz

Dodaj komentarz