Wypożyczalnia lego

Wyświetleń: 1 330
Wypożyczalnia lego

Wypożyczalnia lego sposobem na kryzys ? Jako młody rodzic często rozglądam się za zabawkami dla syna i kiedy uda mi się wyszukać coś w sensowniej cenie okazuje się że pochodzi z Chin, więc zakup odpada. Od zawsze byłem zafascynowany klockami lego, choć nie były one tanie, nowy niemiecki-startup określany najprościej jako wypożyczalnia lego, wydaje się być rozwiązaniem które pozwala uniknąć dużych kosztów w zamian za możliwość rozwoju dziecka dzięki klockom duńskiej firmy.

Dostęp zamiast posiadania

Sam pomysł nie jest nowy, od jakiegoś czasu inny niemiecki startup meinespielzeugkiste.de zajmuje się wypożyczaniem zabawek różnych producentów, natomiast opisywany startup: bauduu.de to klasyczna wypożyczalnia lego, zajmująca się wypożyczaniem klocków wyłącznie jednej marki.

wypożyczalnia lego

Wypożyczalnia lego jak to działa ?

bauduu.de oferuje różnorodne zestawy klocków lego, serii City, Creator, Duplo czy Friends. Odwiedzający stronę rodzic, może wykupić wygodny pakiet który opłacany jest miesięcznie. Zestawy powinny w pełni zadowolić dzieci zaczynające przygodę z lego, jak również miłośników klocków w starszym wieku. Pakiety zawierają od 350 do 10000 klocków. No właśnie, przy takiej ilości klocków nie trudno o zawieruszenie kilu i co wtedy ? Bauduu nie wymaga kaucji za wypożyczony zestaw, nie żąda również opłaty za przedłużenie terminu wypożyczenia klocków. Wszystko sprowadza się do zabawy, a użytkownicy czyli dzieci nagradzane są za terminowe oraz kompletne zwracanie wypożyczonych zabawek. Są to punkty bonusowe w postaci rabatu. Moim zdaniem, prosta, skuteczna a zarazem bardzo dyscyplinująca metoda wychowawcza.

Kiedy nasze dziecko znudzi się danym zestawem, klocki nie lądują na strychu czy w piwnicy lecz odsyłane są bezpłatnie z powrotem do baduuu, i przysyłany jest również bezpłatnie kolejny zestaw jak przedstawiono na poniższym zdjęciu.

wypozyczalnia lego

Żeby tak było w każdej dziecięcej bibliotece !

Jako rodzic, zastanawiałem się czy nie jest to groźne z punktu higieny klocków. Na stronie startup’u zapewnia się rodziców korzystających z serwisu, że za każdym razem kiedy zestaw jest odsyłany, przed wysłaniem do kolejnego dziecka jest w pełni dezynfekowany

Skąd pomysł na tego typu e-handel ? Właścicielka Bauduu Lea Zimmermann przyznaje że jej wypożyczalnia lego, to pomysł który pojawił się na początku roku 2013. Kiedy porządkowała prezenty gwiazdkowe zauważyła jeden z zestawów serii Playmobil który kurzył się, będąc w użyciu może raz. Wtedy jej syn zaczął interesować się klockami lego, a koszty zakupu nowego z zestawu były dość wysokie. Tak narodziło się bauduu, które może zapoczątkuje podobny startup na polskim rynku ?


niemiecki blog napisz