Co będzie modne w 2020 roku?

Znajomość najnowszych trendów z dużym wyprzedzeniem to wiedza, która pozwala systematycznie przygotować garderobę na nadchodzący sezon. Już kilka miesięcy przed nadchodzącym rokiem zaleca się rozejrzeć za ubraniami (np. bluzka basic w danym kolorze) i dodatkami, które dopiero będą hitami w 2020 roku. Czym będzie charakteryzować się moda w roku 2020?

Trendy w modzie w 2020 roku

Moda 2020 roku zaczęła odkrywać swoje tajemnice poprzez kolekcję przeznaczoną na jesień-zimę 2019/2020, a także linii zapowiadających nadchodzące lato 2020, których pokazy mają miejsce już w okresie przedwakacyjnym. Biorąc pod uwagę trendy z wybiegów, poniżej zostały wybrane najmodniejsze ubrania z kategorii moda damska 2020:

Sukienki 2020 roku – najbardziej pożądanymi sukienkami w 2020 roku (zwłaszcza w kategoriach wiosennej i letniej) będą dwa rodzaje kreacji, a mianowicie sukienka z drapowaniami oraz sukienka w romantycznym stylu zawierająca kokardy, falbany, koronki.

Drapowania kojarzone są ze starożytnymi kreacjami. To właśnie w takim stylu pojawiły się sukienki na pokazach m.in. u Stelli McCartney i Givenchego. Są one nie tylko efektywną ozdobą, ale również elementem, który potrafi zatuszować mankamenty sylwetki, jak np. wystający brzuszek.

Na pokazach mody ukazało się wiele sukienek w bardzo kobiecym stylu ozdobionych koronkami, falbanami oraz kokardami. Koronki noszone są niemal w każdym sezonie, jednak ten ma się nimi cechować jeszcze bardziej. Obok romantycznych detali, w 2020 ma pojawić się również nutka folkloru w postaci haftów.

Jakie wzory będą modne w 2020 roku?

Pewne trendy dotyczą tylko jednego sezonu, inne zaś są modne przez cały rok. Na przykład sukienki z falbanami są raczej wyborem na lato, jednak modne wzory mogą być noszone przez cały rok. W 2020 roku szczególne popularne będą ubrania w grochy, pomimo iż są one kojarzone z latami 60-tymi XX wieku. To jeden z wzorów, który nigdy się nie nudzi i bardzo często wraca na pokazy – nie zależnie od tego czy będzie się nim cechowała sukienka, spódnica, czy bluzka basic.

Jaki będzie najbardziej popularny materiał ubrań w 2020 roku?

W modzie w 2020 roku będzie królował jeans. Z tego materiału będą popularne niemal wszystkie ciuchy – zarówno jeansowe spodnie, jak i np. ołówkowe spódnice lub okrycia wierzchnie. W 2020 roku pojawi się nie tylko klasyczny niebieski i granat, ale również inne kolory, nawet pastelowe.

Post Author: