Dlaczego warto spożywać olej z czarnuszki?

Czarnuszka to niepozorna roślina, której nasiona wykazują wiele właściwości prozdrowotnych. Stosuje się ją nie tylko w kuchni, ale jest używana także w kosmetyce. Warto przekonać się, jakie cenne właściwości dostarcza i jakie wspiera dolegliwości.

Czarnuszka – cenne właściwości

Olej z czarnuszki ma bardzo specyficzny smak, jest cierpki, a nawet nieco gorzki, dlatego trudno przyzwyczaić się do jego smaku. Jednak wzbogacenie diety w niewielkie czarne ziarenka wiąże się z szeregiem korzyści. Oleje można nabyć zarówno w sklepach zielarskich, jak i aptekach internetowych. Oferuje je także Marek Skoczylas, który w szerokiej ofercie swojego sklepu ma wiele suplementów i produktów naturalnego pochodzenia wspierających funkcjonowanie naszego organizmu.

Olej z czarnuszki łagodzi większość problemów żołądkowych, pomaga także leczyć zmiany występujące na skórze. Sięga się po niego, kiedy pojawią się wrzody żołądka. Jednym z najważniejszych składników jest olejek eteryczny. Najlepiej sięgać po oleje tłoczone na zimno, gdyż zachowują zdecydowanie więcej cennych witamin, składników mineralnych oraz odżywczych. To produkt wybierany dla osób zmagających się z alergią oraz częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych.

Olej z czarnuszki – dlaczego warto?

Olej jest naturalnym sposobem radzenia sobie z katarem siennym i to bez ryzyka pojawienia się uciążliwych skutków ubocznych jak w przypadku leków antyhistaminowych. To naturalny i szybki sposób leczenia zapalenia oskrzeli. Wspomniane już olejki eteryczne sprawiają, że oskrzela rozszerzają się i pracują jeszcze lepiej. Dodatkowo wydzielina nagromadzona w drogach oddechowych zostaje szybciej usunięta.

Olej z czarnuszki jest bardzo przydatny u osób mierzących się z różnorodnymi dolegliwościami układu pokarmowego. Mowa o wrzodach żołądka, refluksie, wrzodach dwunastnicy i zatruciach układu pokarmowego. Regularnego spożywanie oleju sprawi, że organizm układ pokarmowy jest chroniony przed niebezpieczną bakterię – Helicobacter pylori. Warto wspomnieć również o wsparciu dla wątroby. Oleje znajdujące się w ofercie sklepu Marek Skoczylas to także gwarancja najlepszej jakości w korzystnej cenie.

Post Author: