Z czego robi się wanny – jaką wybrać?

Ciężkie żeliwne wanny do niedawna nie miały sobie równych. Obecnie na rynku króluje akryl, z którego można wymodelować różne kształty wanien. Jest to materiał lekki, plastyczny i co tego bardzo wytrzymały, dlatego zainteresowanie nim jest tak duże.

Akrylowa czy żeliwna – która będzie najlepsza?

Mimo, że niektórzy sądzą, iż wanny żeliwne odchodzą do lamusa, wcale tak nie jest. Owszem, zainteresowanie nimi spada, ale wciąż są chętnie używane przez wielu zadowolonych z zakupu użytkowników. Cenione są ze względu na wyjątkową trwałość i właściwości termiczne. Długie, relaksujące kąpiele w takich wannach to prawdziwa przyjemność. Jeśli lubisz spędzać w kąpieli dużo czasu, wanna żeliwna jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Natomiast ww. modele akrylowe cenione są za lekkość. Przybierają różne, nawet fantazyjne kształty, dlatego sprawdzą się na pewno w nowoczesnych łazienkach. Kolejna zaleta tego typu wanien to możliwość wzbogacenia ich o dodatkowe akcesoria. Jeśli marzy Ci się hydromasaż lub wygodny zagłówek w wannie, to akrylowe modele nadają sie do takich zadań jak najbardziej.

Wanna otwierana – czy warto się nią zainteresować?

Wanna otwierana szczególnie przydatna jest w domach osób starszych lub niepełnosprawnych. Praktyczne drzwiczki ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z wanny, często bez konieczności pomocy domowników. Po zamknięciu wanny za pomocą klamki wystarczy napełnić ją wodą. Szczelność tego typu wanien jest dokładnie sprawdzana po zakończeniu procesu produkcji.

Wanna otwierana wyposażona jest w drzwiczki otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz. Te pierwsze dociskane są przez wodę znajdującą się w niecce, dlatego można mieć pewność, że drzwi nie zostaną podczas kąpieli otwarte. Niektóre modele mają dodatkowy mechanizm zamykający, co stanowi najpewniejsze zabezpieczenie na czas kąpieli. Wanna otwierana powinna mieć też bardzo dobrą uszczelkę silikonową. Jeśli materiał i sposób budowy drzwiczek zapewniają komfort użytkowania, wtedy warto zdecydować sie na zakup takiego modelu wanny.

Post Author: