Hale ze stali – co warto wiedzieć?

Wybudowanie hali przemysłowej to dziś często kwestia tygodnia od kilkunastu dni, w zależności od zaangażowanych w środków i technologii. Praktycznie od ręki można stworzyć miejsce do ulokowania produkcji czy powierzchni magazynowej w sposób, który zapewnia szybką realizację i – co ważne – równie błyskawiczny demontaż.

Co można zyskać dzięki konstrukcji stalowej hali

Zdecydowanie najlepszym pomysłem na duże pomieszczenie użytkowe będzie konstrukcja stalowa hali. Jeśli najpierw postawimy szkielet z trwałego i łatwego w demontażu materiału, pozostanie już tylko pokrycie ścian w dowolny sposób: blachą falistą, którymś z wielu rodzajów płyt czy materiałów polimerowych. Konstrukcja stalowa hali to przede wszystkim związane z nią trwałość i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim można wznieść ją dużo szybciej, przewożąc na miejsce gotowe elementy i stawiając na placu stelaż całej konstrukcji. Taka kolejność działania gwarantuje optymalny efekt, gdyż każdy dzień przeznaczony na budowę hali generuje koszty, natomiast ten sam dzień, w którym w gotowych pomieszczeniach rusza produkcja to z kolei tworzenie zysków.

Konstrukcja stalowa hali – z tym rozwiązaniem nie musisz zbywać nieruchomości

Należy zwrócić uwagę, by elementy konstrukcji stalowej hali zostały odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Najlepiej, by zostały wykonane z odpowiedniego stopu, ale dobrze będzie je także zabezpieczyć specjalną, nanoszoną proszkowo farbą lub powłoką antykorozyjną. W przeciwieństwie do konstrukcji drewnianej, elementy stalowe da się wiele razy demontować i montować na nowo, co ma ogromne znaczenie w czasach, gdy produkcja lub inna funkcja użytkowa hali zmieni się na przestrzeni kilku miesięcy.

Pełny recykling to także ogromny atut

Może się okazać, że po pół roku działalność trzeba przenieść w zupełnie inne miejsce – wówczas z pomieszczeniem, którego konstrukcję można składać i rozkładać, okaże się to proste i opłacalne. Jeśli zaś jak każdy materiał konstrukcja stalowa hali ulegnie zużyciu, w stu procentach można poddać ją recyklingowi i otrzymać w ogromnej części zwrot kosztów zainwestowanych w całość poprzez złomowanie elementów szkieletu.

Post Author: