Co jest niezbędne w wystroju łazienki?

Łazienka kojarzy się z umywalką, wanną, prysznicem i sedesem. Tak to chyba wygląda łazienka, której nikt nie używa, albo taka w miejscach publicznych. Kiedy chcemy nadać jej charakter, nie musimy zaraz zrywać płytek i kłaść nowych.

Obecnie mamy modę na ekologiczne podejście do życia. Można je zastosować również do wystroju naszych łazienek. Zamiast gruntownego remontu możemy ją odnowić poprzez dodatki, które nadadzą jej całkiem nowy wygląd.

Dodatki, które nadadzą klimat

Przy tworzeniu projektu wnętrza łazienki, należy przede wszystkim zastanowić się jaki styl będzie nam odpowiadał. Jeśli nie jesteśmy znawcami stylów urządzenia wnętrz, warto przejrzeć grafiki lub wybrać się do dużego sklepu z meblami aby obejrzeć kilka rodzajów aranżacji. Mamy do wyboru styl klasyczny, morski, industrialny, minimalistyczny itp. To nada kierunek naszym dalszym działaniom. Następnie należy się trzymać wytycznych przy wyborze dodatków, oświetlenia itp. Pamiętajmy, aby nie zagracać tego pomieszczenia, gdyż ma być funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości.

W łazience są pewne stałe elementy, które muszą się w niej pojawić, jednak same w sobie nadają jej charakter. Oto kilka z nich:

  • Lustro – jest bardzo potrzebnym narzędziem. Bez niego nikt nie zrobi makijażu ani nie ogoli brody. Nie może oczywiście być z przypadku. Kształty mogą być okrągłe, owalne, kwadratowe. Ramy luster mogą być z przeróżnych materiałów. Wszystko zależy jaki styl wybierzemy.
  • Oświetlenie – bardzo ważny element w łazience, szczególnie przy lustrze. Złe oświetlenie może sprawić, że makijaż wykonany łazience w świetle dziennym wygląda jak maska.
  • Dywaniki łazienkowe – włochate, gąbkowe, plastikowe. Dywaniki łazienkowe ocieplają wnętrze i umilają moment wyjścia z wanny. Dodatkowo dywaniki łazienkowe zapobiegają poślizgnięciom na mokrej podłodze.
  • Pojemniki na kosmetyki i przybory – obecnie możemy kupić całe komplety, w których skład wchodzi pojemnik na mydło w płynie, kubek na szczoteczki. Do tego można dopasować pojemnik na patyczki do uszu czy waciki. Wygląda to wiele estetyczniej niż walające się opakowania.
  • Szczotka do WC, kosz na śmieci i stojak na papier toaletowy – te niezbędne elementy również mogą być stylowe i tworzyć klimat. Pamiętajmy tylko, że szczotkę do WC należy regularnie wymieniać.
Dom / przez

Post Author: