Zalety poszukiwania pracy przez agencję

Szukanie pracy samodzielnie może być dość frustrującym zajęciem. Dodatkowo chodzenie na całą masę rozmów kwalifikacyjnych, absorbuje bardzo dużo naszego czasu. Agencja pośrednictwa pracy może nam z tymi problemami pomóc.

Szukanie pracy samodzielnie — jak to wygląda w praktyce?

Osoby, które szukają pracy, możemy podzielić na dwie ogólne grupy. Pierwszą stanowią osoby, które są obecnie zatrudnione, mają stanowisko specjalistyczne, a szukanie pracy jest dla nich po prostu szukaniem okazji do zmiany na lepsze. W przypadku tych osób ze znalezieniem pracy zazwyczaj nie ma większego problemu, ponieważ rynek takich ludzi chłonie jak gąbka wodę. Druga grupa to osoby z niewielkim doświadczeniem, słabo wykwalifikowane, bezrobotne lub niezadowolone ze swojej pracy i chcące zmienić branżę. Ze znalezieniem pracy te osoby mogą mieć problem (oczywiście chodzi o konkretną pracę, a nie pierwsze lepsze z brzegu stanowisko).

Agencja pośrednictwa pracy — w czym nam pomoże?

Agencja pośrednictwa pracy jest to przede wszystkim miejsce, gdzie oczekiwania pracodawców i osób szukających pracy się spotykają. Agencja wie jakie wymagania mają pracodawcy oraz potencjalni pracownicy. Dla szukających pracę jest to przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ nie musimy chodzić na całą masę spotkań rekrutacyjnych, na których będziemy dowiadywać się, że stawka przez nas oczekiwana to dwu krotność możliwości firmy albo że w ogóle pracodawca szuka pracownika o zupełnie innym profilu i w zasadzie nikt nie wie, po co jest cała ta rozmowa. Dodatkowo agencja pośrednictwa pracy, będzie w stanie zrobić nam swojego rodzaju profilowanie (głównie chodzi o osoby z małym doświadczeniem) i zaproponować jakie oferty pracy są dla nas odpowiednie.

Czy korzystanie z ofert agencji pośredniczących jest kosztowne?

Obecnie osoby szukające pracy w zasadzie nie ponoszą kosztów szukania pracy przez agencję. Ciężar ten biorą na siebie prawodawcy. Faktycznie jednak w początkach rozwoju tego typu usług w naszym kraju zdarzały się oferty, które w swojej klauzuli miały czasową odpłatność w przypadku znalezienia pracy.

Post Author: