Na organizacji zabawy lub czasu wolnego można nieźle zarobić

Cały czas rośnie w Polsce zapotrzebowanie na profesjonalnych animatorów różnego typu. Na przykład czasu wolnego, sportu, czy też najbardziej popularnego obecnie animatora zabaw dla dzieci.
To osoba, która może zorganizować atrakcyjne urodziny dla dziecka i jego gości. To też jest coraz lepiej płatne zajęcie. Stawka za organizację urodzin dziecięcych kształtuje się obecnie w Polsce w granicach od 250 do 450 złotych za półtorej lub dwie godziny pracy. W Warszawie dobry animator może za ten sam czas otrzymać od 600 do 800 złotych.

Kurs animatora trwa zwykle 8 godzin

Ale aby zostać dobrym animatorem nie wystarczy tylko lubić sport, pracę z dziećmi lub jedno i drugie razem. Trzeba przejść dobry kurs animatora. Organizowane są one obecnie w wielu miastach i kosztują zwykle kilkaset złotych.
Dla przykładu kurs animatora zabaw dla dzieci trwa około ośmiu godzin zegarowych i jego uczestnik uczy się między innymi: jak tworzyć samodzielnie wielkie bańki i ja zrobić specjalny płyn do nich. Kurs animatora daje też kompleksową wiedzę na temat balonów (jakie są ich rodzaje, jak je modelować w zwierzątka i inne kształty oraz jak z nimi bezpiecznie pracować.

Balony, malowane buzie i konkursy

Uczestnicy kursu animatora dowiedzą się również jak i czym malować dziecięce buzie, aby to było ładne trwałe i bezpieczne. No i oczywiście kurs animatora uczy tego zawodu w praktyce. Czyli jakie zabawy i konkursy dzieci lubią i jak je przeprowadzić, aby nikt się nie nudził.
Na kurs animatora mogą zapisać się nie tylko ci, którzy chcą z tej pracy uczynić swoje jedyne źródło dochodu. To również propozycja dla osób pragnących robić to dodatkowo i dorywczo lub studentów chcących dorobić.

Dla kogo kurs animatora?

Kurs animatora to też doskonała alternatywa dla pracowników placówek edukacyjnych, opiekunek dzieci osób pracujących w miejscach przyjaznych dzieciom, czyli na przykład restauracjach, salonach kosmetycznych, fryzjerskich no i oczywiście w hotelach, bo przecież wakacyjne animacje dla dorosłych i dzieci stają się coraz bardziej popularne również w Polsce.

Post Author: