Popularna witamina C lewoskrętna – co jest faktem, a co mitem?

Witamina C – jej atrybuty dla zachowania zdrowia są słynne prawie od dziesięcioleci, tylko czy obecnie tak nierzadko chwalona witamina C lewoskrętna dla maluchów, starszych i wszystkich pozostałych pragnących wolności od chorób istnieje z pewnością oraz czy w gruncie rzeczy jest lepszym wyborem? Za pośrednictwem tego tekstu wszystkiego się dowiesz.

Kwas askorbinowy – witamina C bez tajemnic

Powinno się wyjść dla pewności od źródła oraz skoncentrować się na właściwych terminach, żeby rozeznać się, jakie w rzeczy samej witamina C lewoskrętna właściwości reprezentuje i czy w istocie mogą być one dla każdego człowieka tak ważne. Przede wszystkim, jeśli traktujemy generalnie o witaminie C, to mamy do czynienia z klasyfikowaną w taki właśnie sposób aktywnością, w której znajdzie się np. kwas askorbinowy. Bywa i tak, że dostrzeżemy przy tym przy nim oznaczenie w formie litery L – jaka wskaże, w jaki sposób ukształtowała się układ cząsteczki karbonu w łańcuchu cząsteczki. Jeśli będziemy mieć do czynienia z kwasem D-askorbinowym to w przeciwieństwie do tego z „L” nie nie jest biologicznie aktywny, jednakowoż daje dostrzec w sobie charakterystyki związane z przeciwutlenianiem. Aktywność biologiczna jest charakterystyczna dla pewnych soli tudzież postaci utlenionych towarzyszących kwasowi L-askorbinowemu oraz rzeczywiście z tego typu kwasem mamy do czynienia w środowisku naturalnym co więcej jest właściwą jego formą, usłużną dla naszego zdrowia. Jak odnosi się to do substancji będącej przedmiotem tego artykułu?

Słynna witamina lewoskrętna rewelacja czy mrzonka?

Gałąź przemysłu medycznego korzysta niekiedy z biologicznej procedury spożytkowania kwasu askorbinowego oraz bakterii, wydaje się absurdalnym, aby tworzyć „syntetyczną” wersję wzbogaconą kwasem D-askorbinowym, szczególnie iż jest to bez wątpienia:

•    mniej rentowne
•    bardziej skomplikowane

Biorąc to pod uwagę każdy rodzaj kwasu askorbinowego który pragniemy zażyć za pomocą tabletek tudzież produktów suplementujących jest pożądana i porównywalnie korzystna dla ciała człowieka, abstrahując od faktu  czy to prawoskrętna czy lewoskrętna witamina C. Pogłoski promujące lewoskrętną witaminę C mają na celu generowanie zysków ze sprzedaży.


Rodzaje kwasu askorbinowego:co było przyczynkiem tej debaty

Witamina c lewoskrętna dawkowanie

Chyba wszystko rozbija się o naturalne i chemiczne procesy, a konkretnie mówiąc o aktywność związaną ze światłem związków wyodrębnionych w jednej substancji. Fakt, że kwas L-askorbinowy przejawia przymioty naturalne ”normalnej” witaminy C nie jest zdeterminowane tym czy jest ona charakterystycznie skręcona, lecz z faktu położenia samej struktury cząstki w substancjach chemicznych. Podążając tym tokiem myślenia powstawał mit, a w jego centrum jest dziś popularna w ostatnim czasie witamina C lewoskrętna oraz zażywanie której miało rzekomo być bardziej uzasadnione dla witalności. To mit wyhodowany na pożywce powszechnej naiwności, sprytnie użyty w celach marketingowych, a prawdą jest iż żadna ”specjalna” odmiana witaminy nie jest lepsza bądź gorsza, jest niezawisłą prawdą – jak przytoczona w artykule udowodnioną w warunkach laboratoryjnych.

 

Post Author: